- Детайли

Анастасия Левордашка е новият член на трупата в Общинския драматичен театър “Невена Коканова” - Дупница. 23-годишната актриса е избрана да заеме мястото на напусналата Мария Миради от конкурсна комисия с председател директора Славчо Пеев. Тя се бори за мястото с още 10 актриси и го е спечелила с монолог от “Сляпата Вайша” на Георги Господинов. Левордашка е завършила НАТФИЗ в класа на Снежина Танковска преди година и половина. Тя ще започне работа в Дупница навръх Деня на народните будители 1 ноември. Ще подпише постоянен трудов договор за месечно възнаграждение от 460 лева. Всички 8 актьори в местния театър – четирима мъже и четири жени, получават минималната работна заплата. Част от трупата остава и звездата от сериала “Под прикритие” Ивайло Захариев, който също е на щат в Дупница. Желание да заеме свободното място е имала и популярната актриса Елен Колева, но ангажименти са възпрепятствали явяването й на кастинга. Тя обаче ще бъде привлечена в екипа на граждански договор и ще се качи на дупнишка сцена.
Dupnicanews.EU
- Детайли

Доброволци и специалисти от фондация "А 21" се събраха в Дома за деца “Олга Стоянова” в Дупница, за поредната групова сесия с тийнейджърите на възраст от 14 до 18 години. Темата бе превенция на трафика на хора и употребата на психоактивни вещества, обясни директорът на институцията Красимира Александрова. Груповите занимания се провеждат вече година с участието на социални работници и психолога на Дома. Този път сесията бе особено впечатляваща за младежите, тъй като в нея се включиха гости от САЩ, Англия, Италия, Франция, Дания, ЮАР, Белгия, Холандия, Гърция, Словения, Мароко и Мексико. Те споделиха с тийнеджърите от Дупница собствените си трудни ситуации, когато са били на тяхната възраст, кой им е помогнал и как са се справили с тях. Груповите занимания са част от програмата за превенция на отклоняващо поведение. През следващата 2018г. партньорството на Юндома с фондацията ще продължи с отделни сесии за момичета и момчета, в които участниците ще споделят отрицателния си опит и начините за преодоляване на проблеми и критични случаи.
Dupnicanews.EU
- Детайли

Досъдебно производство за престъпление срещу данъчната система е започнато в РУП-Дупница срещу 72-годишен мъж от село Овчарци. При извършена проверка полицейските служители са открили в дома му 115 литра ракия без български акцизен бандерол. Уведомен е дежурен прокурор.
Dupnicanews.EU
- Детайли

Община Дупница няма да участва в предстоящото извънредно заседание на областната водна асоциация, насрочено за 21 ноември.Тя стана част от асоциацията през октомври миналата година. Присъединяването й обаче ще стане факт след заповед от МРРБ за разширяване на територията и обнародването й в Държавен вестник. Покани за извънредното заседание са изпратени от областния управител Виктор Янев, който е и председател на структурата, до кметовете на Кюстендил, Бобов дол, Рила, Кочериново, Бобошево, Невестино и Трекляно. Те ще определят вноската от държавата в бюджета на асоциацията по “В и К” - Кюстендил. Препоръчителният й размер е 17 000 лева. Предстои представители на общините да приемат и разпределение на гласовете на членовете, като община Кюстендил има 46,86%. Ще бъде приет и проект за бюджета на асоциацията за 2108г. Общата му стойност е 48 571 лв., от които 17 000 внася държавата, а останалите средства си поделят членовете. Разходната част на бюджета включва само текущи разходи за издръжка, а капиталови не се предвиждат. Близо 40 000 лева са предвидени за заплати на трима служители, от които двама вече работят на трудови договори, а третата бройка е все още вакантна, но са предвидени разходи за възнаграждение. Останалите средства са за канцеларски материали, офис оборудване, външни услуги, командировки, обучения и др. Все още не е ясно какви дейности реално извършва водната асоциация в Кюстендил. В обяснителната записка към проекта за бюджет 2018 е посочено, че тя осъществява “контрол по изпълнение задълженията на В и К-оператора “Кюстендилска вода”.
Dupnicanews.EU
- Детайли

Общинските съветници в Дупница ще се срещнат с персонала на общинската болница преди следващото си заседание. Около предложението на председателя Емил Гущеров се обединиха членовете на местния парламент на днешната си сесия. То е провокирано от проведени вчера разговори между представители на общинското дружество и неговия принципал. “Сега персоналът смята, че ние искаме да затворим болницата, а те работят постоянно под стрес”, изтъкна Емил Гущеров. Той прочете декларация, подписана от работещите в лечебното заведение против закриването му и в подкрепа на управителя доц. Димитър Недин и припомни, че подобни подписки със сходни мотиви са били факт през последните 3 години при различни управители. Той прочете и цитати от концепция за управление, представена на последния конкурс, като подчерта не само несериозния тон, но и допуснати “10 правописни грешки в 4 реда”. Съветниците приеха предложението на Йордан Йорданов от ГЕРБ, който бе член на последната конкурсна комисия за избор на управител, нов състав на комисия да бъде избран на следващо заседание, тъй като конкурсът е насрочен за средата на януари 2018г. Георги Пехливански от БСП предложи следващата комисия да напише управленската стратегия и да се избере онзи кандидат за управител, който я “припознае”. Договорът за управление на доц. Димитър Недин бе удължен с 90 дни.
Dupnicanews.EU