Кой вози пътуващите от Дупница, кой храни болницата, кой извършва сметосъбирането и зимното поддържане, кой кърпи дупките, кой иска да приватизира Военна болница, кой извършва политически назначения, кои управители на общински дружества живеят във входа на Чимев...” Въпросите към местните управляващи и “присъдружните общински съветници” постави на днешната сесия на Общинския съвет независимият съветник д-р Пламен Соколов. Чрез възприетата в политическото пространство в Дупница формула на публични изказвания чрез риторични въпроси и метафори, без назоваване на конкретни факти, бившият кмет обобщи, че и “Братята не си позволяваха подобно поведение” и се обърна към “свободните и независимите” с думите “Не ви ли боли, не ви ли е гадно? Вярно ли е, че има общински съветници на хранилка като подизпълнители или които ни учат на танци и получават хонорари?”. Според него местното здравеопазване е в тежък колапс, за образованието липсва информация, заради отсъствията от дебати на ресорния зам.-кмет, а улиците са лунен пейзаж. Запитан след края на сесията, д-р Пламен Соколов отказа да назове имена на “присъдружни общински съветници”, но заяви, че повечето от тях не са от ГЕРБ и имат “бартерни сделки” с общината, като най-често изпълняват обществени поръчки, свързани със строителство или са получили за ползване терени публична общинска собственост. Д-р Соколов съобщи, че е подготвил няколко сигнала до прокуратурата за начина на възлагане и изпълнение на обществени поръчки, както и че в община Дупница има “информационна бариера”, заради която му е отказвана информация, поискана в качеството му на общински съветник и член на Икономическата комисия. “Кой прави ремонта в жк “Бистрица” и всеки ден е там?”, попита медиите бившият кмет на Дупница, като уточни, че споменаването на конкретни имена ще “доведе до проблеми”. В края на разговора съветникът предпочете отговора “нямам представа” на повечето зададени му въпроси и посъветва журналистите да запомнят думата “сега”, чието значение ще стане ясно до няколко дни.

 

 

Dupnicanews.EU

 

 

 

{jcomments off}

Управителят на общинската транспортна фирма остава със заплата от 800 лева за неопределено време. Общинският съвет днес отложи поисканото от Георги Зарев увеличение с около 300 лева за друго заседание. Предложението за отлагане направи Георги Георгиев от името на ОДБ. Според него дружеството е ново, не е работило досега и той не е убеден, че управителят трябва да получава възнаграждение като управителите на ГУМ и "Ученическо хранене". “Крайно време е да се помисли за заплатите на всички управители на общински дружества и да се организира дебат по темата”, каза Георгиев. Съветниците подкрепиха отпускането на безлихвен заем до 20 000 лева, с които транспортната фирма да извърши ремонтни дейности на автогарата в срок от 2 месеца, за да получи тя категоризация. Те одобриха и опрощаване на наемите, които дружеството дължи на община Дупница за 1 година, в размер на 1 600 лева месечно.

 

 

Dupnicanews.EU

 

 

 

{jcomments off}

Бизнесът с автомобили втора употреба в Дупнишко се разраства, а автокъщите превземат нови територии. Намерение за построяване на автокъща и сграда за ремонт на транспортни средства е заявено за землището на село Бистрица. Собственици на нивата от 1 декар, която ще се превърне в място за продажба и ремонт на автомобили, са Асен Дерменджиев и Валери Дерменджиев. Те са подали в община Дупница заявление за промяна предназначението на земеделската земя за неземеделски нужди. Нивата се намира в местността “Фандъклъка”, близо до Стопанския двор. Според кмета на село Бистрица Кирил Огненски, наличието на автокъща до входа на селото не е в конфликт с визията на местната управа за развитие на туристическа зона в подножието на Рила планина. “За туристически проекти е предвиден района над селото, а около Стопанския двор и съгласно Общия устройствен план е промишлена зона”, обясни Огненски. Към април 2017г. в общинаДупница са регистрирани 198 предприятия в отрасъл Търговия с леки и лекотоварни автомобили, а на работа в тях са наети 340 лица. Автокъщите са съсредоточени основно покрай Главен път Е-79, на изхода на Дупница в посока София. Интересът към разрастване на бизнеса с коли втора употреба в посока селата Самораново и Бистрица засега е инцидентен.

 

 

 

Dupnicanews.EU

 

 

 

 

 

{jcomments off}

60-годишна жена е пострадала при пътен инцидент в Дупница, съобщават от пресцентъра на полицията. 81-годишен водач на лек автомобил „Фолксваген“, движейки се по ул. „Св. Иван Рилски“, е загубил контрол над автомобила, налязъл е в тревна площ до пътя и блъснал жената. Пострадалата е настанена в дупнишка болница, без опасност за живота е. Тестът на водача за употреба на алкохол е отрицателен. По случая е започнато досъдебно производство в РУ Дупница, уведомен е дежурен прокурор.

 

 

Dupnicanews.EU

 

 

 

 

{jcomments off}



Поради възникнал технически проблем административното обслужване на гражданите в сектор „Пътна полиция“ в Кюстендил и в Пункта за регистрация на МПС в Дупница, днес е затруднено, съобщават от пресцентъра на областната полиция. „Препоръчваме на гражданите, които имат възможност, да изберат друг ден за регистрация на автомобила си“, се казва още в прессъобщението.

 

 

Dupnicanews.EU

 

 

{jcomments off}