- Детайли

С безлихвен заем от общинския бюджет ще започне дейността си най-новата общинска фирма “Дупницатранс”. Тя бе създадена още преди две години по проекта “Интегриран градски транспорт”, който официално стартира днес и досега не осъществяваше дейност. За управител на дружеството през април бе избран Георги Зарев. Предложението за заем до 20 000 лева е от зам.-кмета Олга Китанова и е внесено до Общинския съвет. “Дупницатранс” е наемател на на чакалнята и помещенията за багаж и информация на автогарата, за които дължи месечен наем от 305 лева, както и на предгаровия площад със сектори за престой и паркиране на автобуси, за които дължи по 1 600 лева месечно на община Дупница. За получаване на категоризация на автогарата, която стопанисва, дружеството трябва да извърши ремотнти дейности като изграждане на санитарен възел, обособяване на сектори с навеси за пристигащи автобуси, обособяване на помещение за майки с деца, изграждане на видеонаблюдение, автоматични бариери, ремонт на оградата и др., както и да създаде условия за достъп на хора с увреждания. Срокът за ремонтите е 2 месеца, а финансирането им е в размер до 20 000 лева, които се очаква да отпусне общината, след решение на местния парламент. След получаване на категоризацията, таксите от превозваческите фирми, ползващи автогарата, ще бъдат заплащани на дружеството, посочва в докладната записка Олга Китанова. Предлага се още то да бъде освободено за 1 година от наема за предгаровия площад. Управителят Георги Зарев предлага също, след приключване на ремонтите и получаване на категоризация, трудовото му възнаграждение да бъде увеличено на 1 095 лева. Зарев зае длъжността след конкурс, на който обявеното възнаграждение беше 800 лева. Докладната записка на общинската транспортна фирма ще бъде разгледана от Общинския съвет на сесия в петък, 28 октомври.
Dupnicanews.EU
{jcomments off}
- Детайли

„Водоснабдяване и канализация – Дупница” ЕООД уведомява своите потребители, че на 22.10.2018г. / понеделник / от 09,00ч. до 20,00ч., поради извършване на ремонтни дейности на ул. “Венелин” и на ул. “Георги Икономов” /бивша “Бригадирска”/, ще бъде спряно водоподаването в участъка по ул. “Венелин”, ул. “Св.Георги”, ул. “III Гв.полк”, ул. “Георги Икономов” и прилежащите им преки.
Dupnicanews.EU
{jcomments off}
- Детайли

Випуск ' 88 на Гимназия “Христо Ботев” в Дупница се събра 30 години след завършването й. Близо 80 съученици празнуваха заедно годишнината в централно дупнишко заведение. Лекари, учители, инженери, юристи, счетоводители, спортисти и др. пристигнаха от различни краища на страната и от чужбина, за да си спомнят заедно ученическите години и споделят настоящите успехи и проблеми, да се похвалят с децата, а някои и с внуците си. Въпреки обособените места за отделните 7 паралелки, вечерта се превърна в общ празник, пълен с емоции и малко носталгия. В ролята на организатори традиционно влязоха бившите ученици от “Е”- паралелка, които бяха поканили и своя класен ръководител и учител по математика Васил Крантов. Той с умиление си спомни за хубавите моменти в училище и се опита да разпознае всичките си възпитаници. Те увековечиха срещата си в обща снимка, а нощна Дупница отново бе огласена от обичаната песен “Един неразделен клас”. Празникът завърши с обещание за нова среща, най-много след 5 години.

Dupnicanews.EU
{jcomments off}
- Детайли

С курбан за здраве жителите на дупнишкото село Крайни дол почетоха Св. Димитър. По традиция едно от най-малките села в общината отбелязва своя празник в чест на светеца, който е патрон и на параклиса, построен в двора на кметството върху старо оброчище. В Деня на Св. Димитър преди години е изграден и водопроводът на селото. Ритуалното ястие днес бе приготвено от Георги Гиздов, а парите за продуктите са събрани с дарения от местните жители. Официално регистрирани тук са едва 23-ма души, но броят им е няколко пъти по-голям със собствениците на вили. Спокойното и тихо село, близо до планината и само на 2 км от главен път Е-79, е предпочитано и от доста столичани, които проявяват все по-голям интерес към закупуване на имоти, а все повече млади семейства се заселват в Крайни дол за постоянно. Близо 100 души се събраха на тържествения водосвет, отслужен от отец Кирил Васев, няколко дни преди Димитровден. Избран е най-близкият почивен ден, за да се съберат роднини и приятели. Те посрещнаха заедно празника в уютния двор на кметството, лично поддържан с голямо усърдие от кметския наместник Георги Петров.



Dupnicanews.EU
{jcomments off}
- Детайли

“През 2009г., когато ГЕРБ дойде на власт, отклонихте от бюджета на Здравноосигурителната каса 1,5 милиарда лева, които до ден днешен, въпреки решението на Конститутиционния съд не са върнати. А същевременно в момента Касата дължи средства съм чужди такива, заради които ни се отказва лечение на български пациенти в държави от Европейския съюз”, каза от трибуната на парламента, по време на дебатите за вота на недоверие срещу правителството, народният представител от БСП д-р Иван Ибришимов. “Искам да попитам, вярно ли е, че в мандата на ГЕРБ бяха закрити над 20 общински болници? И ако имаме консенсус по темата, че има райони в България, които са оставени без здравеопазване, защо не подкрепихте нашето предложение общинските болници, които са в тежко състояние, докато не мине новата Здравна карта, да бъдат включени в забранителен списък за приватизация? За да не останат още населени места без здравеопазване. Искам да попитам всички в залата – вярно ли е, че всеки ден ни звънят пациенти и търсят съдействие за среща със специалисти чрез нас – народните представители, министрите, хората, облечени във власт. И ако е така, моля, наведете глава и подайте оставка!”, заяви депутатът от Дупница д-р Ибришимов.
Dupnicanews.EU
{jcomments off}