10 години лишаване от свобода постанови тричленен съдебен състав на Кюстендилски окръжен съд за Георги Хаджийски от Дупница. Съдия Надя Георгиева го призна за виновен за убийството на сестра му Райна, извършено на 9 април 2005 г. Младата жена загива след падане от 8-мия етаж на семейното им жилище, намиращо се на ул. “Отец Паисий”, №13 в Дупница. Магистратите приемат, че Георги е умъртвил 25-годишната си сестра си умишлено, като я е прехвърлил през перваза на прозореца. По това време Георги е бил сам със сестра си. Според една от версиите, лансирани в хода на делото, Райна е имала намерение да замине в чужбина, с което братът не бил съгласен. Срокът на присъдата ще бъде намален с три месеца и половина - времето, прекарано от Георги в следствения арест. Той ще трябва да плати и разноските по делото, равняващи се на 4 104, 32 лв., от които 2829 лв. в полза на Кюстендилски окръжен съд, а останалите за покриване разходите, направени по време на досъдебното производство. Присъдата може да бъде обжалвана пред Софийски апелативен съд.

Димитринка Симеонова

 

 

Кметът на Дупница Методи Чимев и екипът му ще направят отчет за едногодишното си управление на 12 ноември, съобщи градоначалникът. Местната управа е насрочила публичния отчет за 11 часа в Панорамната зала на Общината. На него общинското ръководство ще обясни какво е успяло да свърши от 4 ноември миналата година, когато кметът Чимев встъпи в длъжност, до момента. Отчетът ще бъде направен в присъствието на общинските съветници и граждани. Припомняме, че през 2011 г. Методи Чимев от ГЕРБ бе избран за кмет на Дупница след балотаж с кандидатът на БСП Станислав Павлов.

Димитринка Симеонова

 

Посещението на премиера Бойко Борисов в Дупница се отменя, поради смъртта на българския патриарх Максим, съобщиха от пресцентъра на общината. Отлага се и откриването на обновения център на града, заради предвидените траурни церемонии в цялата страна.

Dupnicanews.EU

 

Министър-председателят Бойко Борисов ще открие днес обновения център на Дупница. Тържествената церемония е насрочена за 13ч. пред фонтаните на площад “Свбода”, съобщиха от пресцентъра на общината. Центърът е с нов облик след изпълнението на проект “Архитектурно и благоустройствено оформление на широк център на гр. Дупница”, на стойност 3 085 915,24 лв., от които 2 931 310,89 лв. са безвъзмездна финансова помощ по Оперативна програма „Регионално развитие” и 154 604,35 лв. са съфинансиране от община Дупница. Със средствата е извършен ремонт и реконструкция на централната градска част и широкия център, изграден е фонтан, рехабилитирана е улична мрежа, обновени са детски площадки и е изградена една нова, поставени са енергоспестяващо осветление и система за видеонаблюдение. В 13,30ч. премиерът Борисов ще пререже символично лентата на ремонтираната сграда на гимназия “Христо Ботев”. Ремонтът е осъществен чрез проекта “Да посрещнем предизвикателствата на новия свят”. По него са обновени общо 7 учебни и детски заведения в Дупница.

Dupnicanews.EU