Издирваният от Европол Николай Клисарски от Дупница е бил задържан в столицата от служители на ОДМВР-Кюстендил. Той е бил открит в частно жилище в софийския квартал „Бояна”. Дупнишкият наркобос бе издирван в продължение на 6 месеца в България и Европа. Той има и постановена мярка за неотклонение „задържане под стража” по висящо дело за закана за убийство срещу бившата му съпруга Милена. По делото е проведено само едно заседание в началото на годината, след което подсъдимият престанал да се явява, съобщи съдия Мая Гиздова. Срещу него ще бъде възобновено и досъдебното производство за производство, съхранение и разпространение на наркотични вещества, водено от Окръжна прокуратура - Кюстендил. Клисарски изчезна в средата на май, когато в обитавана от него вила в дупнишкото село Самораново, бяха открити и иззети голямо количество наркотици, прекурсори и помощни средства за производство на наркопродукти. 52-годишният дупничанин вече е осъждан за престъпление, свързано с наркотици и за нанасяне на телесни повреди.

 

Dupnicanews.EU

 

 

 

 

 

 

От днес в община Дупница започва раздаването на храни от интервенционните запаси на Европейския съюз. Продуктите ще се раздават от 9 до 16ч. в двора на бившия Учителски институт. Право на помощта имат 2 097 социално слаби граждани, които са получили енергийни помощи за предходния отоплителен сезон, както и други, предложени от Агенцията за социално подпомагане. Раздаването на хранителни продукти ще се осъществи на два пъти, като първият път ще бъдат раздадени по 13 вида продукти - захар, олио, боб, леща, картофено пюре, конфитюр, брашно, ориз, спагети, макарони, бисквити, мед, кафе.

Dupnicanews.EU

 

Кметът на Дупница Методи Чимев отчита днес една година управление. Публичният отчет ще бъде представен в Панорамната зала на общината от 11ч. Поканени са народни представители, ръководството на Областната управа, общински съветници и представители на обществени организации.

Dupnicanews.EU

Безлихвен заем от още 100 000 лв. ще иска местната управа от Предприятието за управление дейностите по опазване на околната среда към екоминистерството, съобщи зам.-кметът по еврофондовете Красимир Георгиев. Средствата за нужни за изготвяне на идейния проект за бъдещото депо. ПУДОС вече предостави на Общината 292 000 лв., предназначени за геодезични, хидрогеоложки и други проучвания на потенциалните терени, върху които би било възможно строителството на регионален център за третиране на неопасни отпадъци. Първоначалният замисъл е идейният проект да бъде обезпечен със средства директно от Оперативна програма „Околна среда“, след одобрение на проекта. Поради промяна в условията за подаване на предложението, направена от МОСВ, проектът трябва да бъде входиран през април догодина, заедно с доклад за ОВОС и идеен проект, което пък налага кандидатстването за допълнителния заем, обясни Георгиев. За извършените досега дейности от страна на наетата консултантска фирма, са извършвани само авансови плащания, подчерта зам.-кметът.

Димитринка Симеонова