- Детайли

9-годишният Стефан Димитров от Дупница стана държавен шампион по тенис на маса. Състезателите на СКТМ „Марек-Дигеста“ грабнаха медалите във всички дисциплини на Държавното първенство до 10 години в Пловдив. Дупнишките тенисисти Стефан Димитров, Мартин Стоянов, Светлин Колев и Никола Крумков наложиха пълна доминация на турнира и заволюваха общо 3 златни и 1 бронзов медал- Стефан Димитров- Държавен шампион индивидуално, Мартин Стоянов- 3-то място и Бронзов медал, Отборни Държавни шампиони и Държавни шампиони на двойки Стефан Димитров и Мартин Стоянов. Състезанието започна в събота с индивидуалната надпревара. Състезателите бяха разделени на групи по 4 деца. След категорични победи, Стефан Димитров и Мартин Стоянов се класираха първи в своите групи, а Светлин Колев и Никола Крумков- 2-ри и 3-ти. На 1/8 финал, Мартин победи съперника си и продължи напред, а жребия определи съотборниците Стефан и Светлин да се срещнат един срещу друг и след хубава игра, Стефан победи и продължи към 1/4 финалите. Там и двамата състезатели отново показаха висока класа и победиха категорично съперниците си и се класираха на полуфиналите. На полуфинала,отново коварен жребий определи съотборниците да играят един срещу друг. След оспорван мач, Стефан Димитров победи и се класира за финал. На финала Стефан спечели безапелационна победа срещу Даниел Димитров от Луковит с резултат 3:0 и без допуснат загубен гейм стана Държавен шампион на България за сезон 2016/2017година. Мартин Стоянов завърши турнира на 3-то място и заволюва брознов медал. В надпреварата по двойки Стефан и Мартин завоюваха шампионската титла. 9-годишните дупничани заслужиха златните медали след 5 категорични победи Те спечелиха златните медали и в Отборната надпревара! „Това е изключителен успех! Нашите деца направиха нещо,което не се е случвало близките години. В спорт като нашия, при над 110 клуба конкуренция в България, те завоюваха златните медали във всички дисциплини и наложиха пълна доминация,само и единственно с дупнишки деца! Много съм горд с тях! Децата и треньорите в клуба Веселин Георгиев и Емилия Ганчева, полагат много труд в тренировките и резултатите са налице. Традициите не се менят! Шампионските титли и големите успехи, тепърва предстоят за тези деца! Нашия клуб винаги разчита на собствени кадр. През сезон 2016/2017година, успяхме да се класираме сред 12-те най-добри клуба в страната във всички възрастови групи! За пореден път доказахме на обществеността на град Дупница,а и на цяла България,че сме клуба, който създава шампиони! Искам да благодаря на треньорите, на състезателите и техните родители за постоянството, упоритостта, труда и подкрепата! И 4-мата състезатели са възпитаници на СУ „Паисий Хилендарски“ и заедно с Методи Методиев, още дълги години ще представят училището в Ученическите игри! Благодаря и на директорката Виолета Инкьова и учителите по физическо възпитание за подкрепата! “ , коментира с гордост председателят на клуба Любомир Ганчев. На клуба младите състезатели им предстои участие в Държавно отборно първенство до 12 години, финали на Ученически игри- Девойки 8-10 клас, Държавно отборно първенство до 18 години, до 21 години и Държавно индивидуално първенство до 12 години, където отново се очакват много успехи и призови места.

Dupnicanews.EU
- Детайли

Допълнителни 1 500 лева отпусна Общинският съвет в Дупница на Спортен клуб по борба “Спартак”, въпреки че не отговаря на изискванията, регламентирани в Наредбата за условията, критериите и реда за финансово подпомагане на спортните клубове. Предложението направи председателят на Спортната комисия Славчо Павлов. В мотивите за него той посочи, че клубът, който вече е получил 1 000 лева субсидия за настоящата година, не отговаря на условията за по-голямо финансиране, защото е “доста нов”. Павлов изтъкна обаче желанието на ръководството за участие в държавно първенство, което ще се проведе през първата половина от годината или само до месец. Предложението предизвика бурна реакция от страна на кмета Методи Чимев, който го определи като “некоректно”, предвид приетата действаща Наредба, по която и СКБ “Спартак” е получил 1 000 лева. Той изтъкна, че общината няма ангажимент да издържа спортните отбори, а да ги подпомага. Допълнителните средства за един клуб ще провокират същите искания от страна и на останалите, каза още кметът и обърна внимание на председателя на Спортната комисия, че спазването на Наредбата, а съответно и промяната й, би трябвало да бъдат негов ангажимент. Д-р Лорета Николова от “Народен съюз” изтъкна, че нуждата от промени в Наредбата за субсидиране на спортните клубове се констатира за 4-ти или 5-ти път и посъветва Славчо Павлов да се обърне към експерти, които да изготвят предложение за промяна в критериите и механизма за отпускане на финансово подпомагане. “В момента клубовете остават с впечатлението, че трябва кой каквото може да докопа”, обобщи кметът Методи Чимев. Въпреки че голяма част от съветниците от ГЕРБ се въздържаха при гласуването, клубът по борба ще получи допълнително 1 500 лева. Предложението бе прието с 19 гласа “за” и 7 “въздържали се”. Председателят на Общинския съвет Емил Гущеров гласува “против”.
Dupnicanews.EU
{jcomments off}
- Детайли

Много критики бяха отправени днес в дупнишкия парламент към ръководството на общинската болница, въпреки че годишния ѝ отчет за миналата година бе приет единодушно. “Болницата е на автопилот и във фактически фалит”, заяви д-р Матей Попниколов от ГЕРБ. Той изтъкна, че все още няма яснота за реалното финансово състояние на дружеството, при положение че е извършен одит. Според него приходите рязко падат, а разходите, особено във фонд Работна заплата и външни услуги, се увеличават. Като вариант за повече приходи той посочи оптимизиране дейността на двете дъщерни дружества, а именно Центърът за доболнична помощ и аптеката. Д-р Попниколов определи мениджмънта на лечебното заведение в последните месеци като “класика в жанра за некадърно управление”. Председателят на Здравната комисия д-р Кирил Кирилов обобщи, че е необходима структурна реформа и глобално решаване на проблемите. Той поиска управителят да обясни концепцията си за бъдеща дейност, “за да се види светлина в тунела, но не от идващия влак, а от положителен хоризонт”. Управителят доц. Димитър Недин не внесе особена яснота по отношение на тежкото финансово състояние на болницата. Той спомена за излизащи наяве неплатени фактури от миналата година, за неотложни плащания към държавни институции, включително и по наложени глоби. Критиките към управителя на “В и К” обаче бяха спестени, въпреки влошените финансови показатели. Годишният отчет също бе приет единодушно, като единствено д-р Лорета Николова от “Народен съюз” изтъкна “драматичното” и “тревожно” състояние на водопроводната мрежа, многото аварии и проблеми с отстраняването им и възстановяване на уличната настилка. В отговор на неин въпрос, кметът Методи Чимев увери, че държавно финансиране за цялостни ремонти е гарантирано, като част от него е по одобрените проекти за Интегриран градски транспорт и рехабилитация на жк “Бистрица”.

Почти без дебати бяха приети годишните отчети на ГУМ и “Ученическо хранене”. Единствената препоръка към “Ученическо хранене” отправи председателят на Комисията по образование и култура Виолета Инкьова. Според нея и колегите й е необходимо разнообразяване и увеличаване асортимента на закуските в училищните павилиони, както и предлагане на кетъринг услуги. Нито един от съветниците не коментира състоянието на Общинската счетоводна къща, а предложената от кмета Методи Чимев за нов управител Елисавета Симеонова бе избрана единодушно.
Dupnicanews.EU
- Детайли

Общинските съветници в Дупница обмислят увеличение на възнагражденията си, стана ясно на днешното заседание на местния парламент. Поводът бе гласуваната заплата на новоизбрания председател Емил Гущеров, който ще получава 1 980 лева месечно. Сумата се формира като 90% от заплатата на кмета, която е 2 200 лева. Тя бе одобрена с гласовете на всички съветници, с изключение на групата на БСП, които се въздържаха. Георги Пехливански обясни вота на съпатрийците си с полемиката около появилата се голяма разлика между възнагражденията на съветниците и това на председателя. Той предложи да се приемат промени в Правилника, а зам.-председателят на Общинския съвет Йонко Гергов потвърди, че промяната се обмисля. В момента избраните да защитават интересите на дупничани в местния законадателен орган получават по около 300 лева месечно.
Dupnicanews.EU
- Детайли

С още два месеца е удължено разследването срещу Росен Тимчев, съобщи говорителят на Районна прокуратура – Дупница Емил Павлов. Като мотив се посочва необходимостта от допълнителни процесуално-следствени действия. Това е второто продължаване на срока, който изтече на 23 май. Досъдебното производство срещу бившия управител на общинската болница бе образувано на 23 януари, за това че за времето от 29.02.2016г. до м. януари 2017г. , гр. Дупница е упражнявал професия свързана със здравеопазването на населението, без да има съответна правоспособност, съгласно чл. 63, ал.1 от Закона за лечебните заведения, което е престъпление по чл.324, ал.2 във вр. с ал.1 от Наказателния кодекс. Росен Тимчев е разследван и за съставяне на неистински официален документ – диплома за завършено висше образование, с цел да бъде използван. Деянието е престъпление по чл. 308, ал.2, във вр. с ал.1 от НК. Към момента по делото няма привлечен обвиняем. От прокуратурата отказаха да коментират текущите и предстоящи процесуално-следствени действия по случая с аргумента, че това би затруднило разследването.
Изабелла Соколова