Ще бъдат поставени скоростоограничители на ул. “Драгой Болярин” в Дупница, реши Комисията по безопасност на движението към общината. Мярката се предприема след подписка от жители на Горна махала, според които има риск от произшествия заради високата скорост на преминаващите автомобили, съобщиха от пресцентъра на кмета. В същото време живеещи на ул. “Драгой болярин” твърдят, че подписката им е била за спешно асфалтиране на разбитата улица, а не за ограничаване на скоростта, която предвид огромните дупки далеч не представлява най-голямата опасност. Малък участък от улицата е асфалтиран преди две години и оттогава жителите на квартала настояват ремонтът да продължи и в останалата част. Дупките са факт след поредната намеса на “В и К” за отстраняване на авария и досега пътната настилка не е възстановена. Общинската комисия е решила още да бъде изградена пешеходна пътека на ул. “Свети Иван Рилски” в района на детския център. Решението отново е вследствие подписка от граждани. Относно искането на граждани, живеещи на ул. “Самоковско шосе”, за поставяне на скоростоограничители, Комисията счита, че е нужно да се предприемат мерки за ограничаване на скоростта. Становището ще бъде изпратено до Областно пътно управление в Кюстендил.

 

Dupnicanews.EU



"Наясно съм, че гражданите не винаги одобряват действията на Общинския съвет, често те изглеждат формални...Виждам, че хората не одобряват и предложеното увеличение на възнагражденията ни и съм на мнение, че имат основание, защото не сме избрани за пари”, казва в интервю за Dupnicanews.EU общинският съветник от “Народен съюз” Ивайло Шаламанов, един от най-младите членове на местния парламент. За провокацията да влезеш в политиката, за живота в столицата, малкия град и селото, за бъдещето на децата и грижата за тях – четете в рубриката Интервю.

 

 

Dupnicanews.EU

 

 

 

 

 

{jcomments off}

Само една оферта е подадена в община Дупница по процедурата за закупуване на репатриращ автомобил. Обявената прогнозна стойност бе 45 000 лева, а кандидатът предлага 44 700 лева. Фирмата е от Стара Загора. След проверка на документите и дали отговаря на възложените искания, ще бъде обявен резултатът, съобщиха от пресцентъра на общината. Комисията е с председател зам.-кмета Крум Милев. Фирмата предложи оферта след удължаване на срока, тъй като до края му не се явиха желаещи да продадат т.нар. паяк на община Дупница.


Dupnicanews.EU

Дори и вече свикналите с всякакви размери, вид и разположение на уличните дупките жители на Дупница останаха смаяни от новата яма, отворила се на ул. “Бригадирска”, непосредствено до кръстовището при Еврейските гробища. Читатели на Dupnicanews.EU сигнализираха за особено опасния участък, който от години превръща преминаването в района в истинско изпитание за шофьорските умения на дупничани. Движението при натовареното кръстовище за жп-гарата постоянно е затруднено от налагащите се да заобикалят ямите по “Бригаридска” и “Св. Иван Рилски”, които зейнаха още повече след скорошните обилни дъждове. Подадохме сигнал в община Дупница за новия рекордьор сред уличните дупки. Оказа се, че знаят добре за проблема, но засега мерки за осигуряване на елементарна безопасност на преминаващите не са взети. Този път обещаха да реагират и да запълнят дупката поне временно, така че да няма пострадали сред пътуващите с автомобили в района на Еврейските гробища. Иначе от общината успокояват, че напълно разрушената настилка на ул. “Бригадирска” ще бъде изцяло рехабилитирана по предстоящия за изпълнение проект за Интегриран градски транспорт.


 

Dupnicanews.EU

 


Бронзов медал в индивидуалната надпревара на финалите на ученическите игри по тенис на маса спечели Радостина Стоянова от Дупница. Състезателката на на СКТМ "Марек-Дигеста", която е осмокласничка в СУ “Св. Паисий Хилендарски”, взе бронза и в отборното класиране. Заедно със съотборничките си Криси Колева и Габриела Георгиева в групите на отборната надпревара, тимът на дупничанките завърши на второ място, като допусна загуба само от отбора на Горна Оряховица, а победи тимовете на София с 4:1, на Пловдив с 4:1 и Сливен с 4:1. На полуфинала девойките допуснаха загуба от тима на Две Могили и заеха 4-то място в крайното класиране. В индивидуалната надпревара, Криси Колева загуби от доста по голямата и опитна от нея Виктория Стефанова от Две Могили. Криси се представи достойно, въпреки че е в 6 клас, а взе участие в горната възрастова група 8-10 клас. Другата представителка на СКТМ "Марек-Дигеста"- Радостина Стоянова победи на 1/8 финал Евгения Велкова от София с резултат 3:0, на ¼ финал победи Мирела Николова от Сливен, също с резултат 3:0 и на полуфинал загуби от Шампионката Ивет Илиева от Две Могили. В битката за бронзовия медал, Стоянова победи категорично втората ракета на шампионките от Две Могили- Мирослава Андронова, с резултат 3:0. Състезанието се проведе в Добрич от 2 до 4 юни. "Радостина е много талантливо, отговорно и трудолюбиво момиче и трудът ѝ се възнаграждава. Тя завършва един много успешен сезон, в който успя да завоюва 3 медала и много призови места. Много се гордея с нея! Поздравявам и другите две момичета за добрата игра и престижното класиране”, коментира треньорката на девойките Емилия Ганчева.

Успешно се представиха и състезателите на „Марек” на провелото се Държавно Отборно първенство до 12 години в град Свищов. Младите надежди на дупнишкия тенис - Стефан Димитров, Мартин Стоянов и Светлин Колев се класираха за финала в по-горната възрастова група до 12 години, при над 110 клуба конкуренция в България. Едва 9-годишните представители на СКТМ „Марек-Дигеста” бяха най-малките участници в турнира. 12-те класирали се отбора за финала бяха подредени в 4 групи по 3 отбора. Дупничани бяха поставени в 3-та група. Записаха победа над отбора на Две Могили и загубиха от „Корабостроител” Варна. На 1/4 финал допуснаха загуба от доста по опитния отбор на Търговище. В битката за 5-8 място, успяха да победят отбора на „Комета” Луковит и заеха 5-то място в крайното класиране.

 

Dupnicanews.EU