Кражба на 10 000 лева и пистолет е извършена през изминалана нощ от къща в Дупница, съобщават от полицията. Сигналът е подаден около 3.00 ч. Дежурна полицейска група е обслужила местопроизшествието, проникването е осъществено през незатворен прозорец на първия етаж на къщата. По случая е започнато досъдебно производство в РУ Дупница, уведомен е дежурен прокурор. От полицията напомнят на гражданите, че не бива да забравят незаключени имотите си, тъй като отворените прозорци и врати на тераси на по-ниски етажи улесняват извършителите на престъпления.

 

Dupnicanews.EU



Административният съд в Кюстендил отмени глоба от 1 500 лева, наложена на дупнишкия кмет Методи Чимев от Агенцията за държавна финансова инспекция и потвърдена от Районен съд – Дупница. Санкцията е за нарушаване на Закона за обществените поръчки при възлагане ремонта на общински пътища през 2012г. За поръчката на стойност 416 919 лева не е проведена открита или ограничена процедура, каквото е законовото изискване. Изкърпването на уличните дупки е възложено на “Автомагистрали Хемус” чрез публична покана за участие. Тогава първоначално беше избран другият кандидат – софийската фирма “Пътстрой”, чиято оферта бе на стойност 160 000 лева. Впоследствие кметът промени решението си и сключи договор с местния клон на “Автомагистрали”, ръководен от общинския съветник Йордан Йорданов. Мотивът бе за по-предложени по-добри технически параметри на изпълнението и по-високо качество. Със случая се ангажира и Комисията за конфликт на интереси, която се произнесе, че съветникът не е нарушил съответния закон, тъй като не е член нито на Управителния, нито на Контролния съвет на фирмата. С нея бяха подписани три договора за общо 416 919 лева, от които бяха изплатени половината. За останалата част от сумата изпълнителят осъди община Дупница, която трябваше да изчисти дълга си до края на миналата година. Нарушението на кмета е установено от Дупнишкия районен съд, но отменено от Административния, заради изтеклия давностен срок от 4 години и 6 месеца. Решението е окончателно и не подлежи на обжалване.

 

Dupnicanews.EU

6 000 лева е платила община Дупница за три рекламни филма и три клипа, информираха от пресцентъра на кмета Методи Чимев. Изпълнители са "Ейч Ди Ченъл"- София. Цената е за заснемане, изработка и озвучаване на трите петминутни филма, рекламиращи Дупница като туристическа дестинация и за три рекламни клипа с продължителност 30 секунди. Филмите ще се излъчват 36 пъти за 1 година в Травъл ТВ и в "Travel HD", който се разпространява в Европа и отделни райони на САЩ и Канада на английски език. Включените в телевизионните продукти задания, мероприятия, обекти,маршрути и др., са изцяло от община Дупница. Засега е факт само първия филм, който е достъпен в Youtube, но не и на сайта на частната телевизия. Финансирането на рекламната кампания не беше заложено в тазгодишния бюджет на община Дупница, а информация откъде са осигурени средствата засега липсва.

 

Dupnicanews.EU

 

 

 

 

{jcomments off}

Персонал за Дневния център за възрастни хора с увреждания набира община Дупница. Обявени са 12 работни места. Търсят се директор, медицинска сестра, рехабилитатор, терапевти, психолог и санитари. Директорът трябва да бъде с квалификация в сферата на социалните дейности или икономиката, като професионален опит не се изисква. Персоналът ще бъде нает на трудови договори. Срокът за подаване на заявления в деловодството на общината е от днес до 18 юли. Центърът ще предоставя социалната услуга безплатно на 30 потребители.

 

Dupnicanews.EU

Дупничанинът Любомир Авджийски ще сезира прокуратурата по повод решението на Комисията за конфликт на интереси за общинските съветници д-р Матей Попниколов и Костадин Костадинов. Според Комисията, двамата не са в конфликт на интереси, въпреки че са служители в частната болница, а като членове на местния парламент участват в обсъждането и гласуването на решения, свързани с конкурентната общинска болница. Сигналът срещу тях подаде Любомир Авджийски, който е член на националното ръководство на партия “Да, България” и бивш кандидат за народен представител. “В решението на Комисията се казва, че между Матей Попниколов и Костадин Костадинов и частната болница няма свързаност и икономическа зависимост, въпреки че имат трудови договори с с нея. Това е само констатация, която не е мотивирана. По този начин се дава зелена светлина частни интереси да бъдат определящи при управлението на общинската болница. Това е неприемливо за мен и много хора в Дупница и тъй като нямам юридическа възможност да обжалвам решението, ще сезирам прокуратурата и ще поискам да го протестира”, коментира за Dupnicanews.EU Любомир Авджийски. Той добави още, че е в постоянен контакт с лекари от общинската болница и е в течение на случващото се там. Засега от него не е потърсено съдействие.

 

 

Dupnicanews.EU