- Детайли

Баба от дупнишкото село Крайници е разорала тротоара пред дома си и го превърнала в зеленчукова градина. Мястото е в самия център на селото, на главната улица срещу училището. Възрастната жена е решила, че дворът й е недостатъчен за нужната реколта и заградила около 10 метра от тротоара с подръчни материали, за да си осигури домашни зеленчуци. Импровизираната градинка е факт отдавна, разказаха крайничани. Сигнал за нарушението - “увреждане на общинско имущество”, е подаван преди 3-4 години и то е било установено от служители на отдел “"Чистота и екология”. Тогава обаче те отказали да санкционират бабата и я оставили “да си гледа градинката” с домати, краставици и чушки. Подателите на сигнала пък били упрекнати в “безчовечност” и злоба. По неизвестна причина, този път служители на Контролното звено към община Дупница са проявили строгост и са съставили констативен протокол, вследствие на който жената ще бъде глобена. 50 лева глоба ще плати друг жител на Крайници, който пък се опитал да отреже дърво на улицата. “Ако забележите опит за кражба, увреждане на общинско имущество или друго противозаконно действие, можете да сигнализирате на телефоните на Община Дупница 0701 5 92 73 - Контролно звено или 0701 5 92 59 и 0879 523 474 - Дежурен (денонощно)”, се казва в прессъобщение от общината.
Dupnicanews.EU
{jcomments off}
- Детайли

Наемател на предгаровия площад търси община Дупница. За общинския терен с площ близо 2 декара е обявен конкурс, с начална месечна наемна цена от 1 558,40 лв. Мястото се използва за паркиране на заминаващите от автогарата автобуси. Решението за конкурса бе взето от Общинския съвет през юли миналата година. То бе мотивирано от директора на Дирекция “Околна среда, транспорт и сигурност” Мая Спасова с идеята теренът да се стопанисва от най-новото общинско дружество “Дупницатранс”. Всички превозвачи ще заплащат по ½ от цената на билета за съответната линия за 15 минути паркиране и престой. Все още не е ясно дали и друга транспортна фирма ще прояви интерес да наеме имота. Общинската транспортна фирма бе създадена преди година и половина по проекта за Интегриран градски транспорт, за да управлява 4-те автобуса по новата линия от квартал “Байкал” до Социалните жилища и сервизната им база. След дълго търсене на управител и липса на кандадити, постът бе зает от Георги Зарев в началото на април. До момента не е известно дали дружеството има дейност. Конкурсът за наемане на предгаровия площад ще се проведе на 10 юли.
Dupnicanews.EU
{jcomments off}
p { margin-bottom: 0.1in; direction: ltr; color: rgb(0, 0, 0); line-height: 120%; }p.western { font-family: "Liberation Serif", "Times New Roman", serif; font-size: 12pt; }p.cjk { font-family: "Droid Sans Fallback"; font-size: 12pt; }p.ctl { font-family: "FreeSans"; font-size: 12pt; }a:link { }
- Детайли

Комплексна проверка за изоставени автомобили върху държавни или общински имоти започна община Дупница. За един ден са установени 11 коли в нарушение. След спиране на регистрацията, собствениците им са длъжни да ги предадат за разкомплектоване или на площадка за временно съхраняване, уточниха от общината. Срокът е 14 дни. В противен случай, колите се преместват със служители на РПУ – Дупница. При неизпълнение на дадените предписания, се налага глоба от 200 до 1 000 лева.
Dupnicanews.EU
{jcomments off}
- Детайли

Дияна Борисова е одобрена за поста управител на “Ученическо хранене”, съобщи председателят на конкурсната комисия и общински съветник от ГЕРБ в Дупница Димитър Крекманов. Тя беше единственият кандидат, допуснат до интервю, което се проведе днес и на него е получила добри оценки от членовете на комисията. Крекманов се въздържа да посочи оценките, заради декларация за конфиденциалност, която се изисква да бъде подписвана от всички общински съветници, участващи в конкурсни комиии. Борисова, която управлява общинското дружество в продължение на 5 години без конкурс, ще бъде предложена за утвърждаване като титуляр на поста, на предстоящата в петък сесия на Общинския съвет.
Dupnicanews.EU
{jcomments off}
- Детайли

Директорът на ОУ “Неофит Рилски” Бистра Стойкова е новият председател на Движение "България на гражданите" в Дупница. Тя ще заема длъжността до провеждането на общинско изборно събрание, съобщи на пресконференция днес областният координатор Силвия Велкова. На нея присъстваше и председателят на ДБГ Димитър Делчев. Стойкова поема ръководството на дупнишката структура, след като предишното се обяви против националната антиГЕРБ политика на партията. “Обърнахме се към хора, с които гледаме в една посока и мислим еднакво. Поканихме Бистра Стойкова да оглави организацията ни в Дупница, защото тя не се бои да влиза в трудни битки, да отстоява непопулярни каузи, затова че е последователна, борбена и довежда нещата докрай. В повечето общини има един феодален модел на управление, който ние не приемаме и нямаме друг начин да се борим с него, освен като подкрепим хора, които имат позиция и я отстояват. Свидетели сме как една идея, ако е опозиционна и непопулярна, дори и да е полезна за обществото, може да не се осъществи, когато не е удобна на определено ръководство. Една такава идея беше изведената от Бистра Стойкова за недопускане на ромска сегрегация в училищата. До днес ние не разбрахме позицията на общината, тя не беше изразена публично. Досега се въздържахме от публична подкрепа, за да не ни обвинят, че политизираме темата. Но образованието за ДБГ е основен приоритет и ние не можем да останем безучастни към такъв проблем, който е стойностен и засяга бъдещето на всички. Предишното ни ръководство не беше отворено към хората и се надяваме това да бъде променено. Убедена съм, че всички свободни и дясномислещи хора в Дупница могат да се обръщат към Бистра Стойкова не само по въпроси, свързани с образованието, но и по други местни проблеми”, каза областният координатор Силвия Велкова. “Имам 38-годишен професионален стаж, отдаден на образованието и възпитанието на децата, от 2005г. съм директор на ОУ “Неофит Рилски”. Надявам се хората да ме познават като честен, справедлив, принципен човек, който винаги смело е отстоявал позициите си. Демократ съм по убеждения, един от учредителите на СДС тук, от партията на Петър Дертлиев, от 2001г. се оттеглих от политиката, поради разочарование. Днес поемам тази отговорност, защото припознах платформата на ДБГ, техните приоритети са не само схематично афиширани, но видях една конкретика в програмата и целта ми е да бъда полезна на съгражданите си със своите компетентност и опит за развититето на образованието в Дупница и решаването на наболели проблеми. Това е пътят, по който ние можем да отстояваме идеите си”, заяви новият председател на ДБГ Бистра Стойкова. “Имаме в програмата си няколко приоритета и образованието е един от най-важните, както за партията ни, така и за държавата. Затова се радвам, че толкова скоро след напускането на предишното ръководство успяхме да намерим временен общински председател, който да наблегне на това, защото образованието е единственият начин, по който може да бъде решен проблемът с интегрирането на ромското малцинство и то да стане равностоен член на обществото ни. Подкрепяме усилията на Бистра Стойкова да установи един баланс в образованието тук”, изтъкна националният лидер на ДБГ Димитър Делчев. Той обясни и позицията на партията за провала на държавната политика в сферата на сигурността и подчерта, че премиерът трябва да поеме отговорност, но тя трябва да се търси също и от БСП, и от ДПС, които са били мандатоносители и не са реформирали системата. Делчев подчерта още, че има нужда от широко дясно демократично обедениние, чиято основна цел ще бъде младите хора да искат да отглеждат децата си в България. Ръководството на партията заяви намерението си да изведе въпросът за недопускане на ромска сегрегация в училищата на национално ниво, като потърси експертна помощ от институциите и опит от други общини. Те потвърдиха позицията си за формиране на демократични антиГЕРБ общности по места чрез привличане на хора, които искат да отстояват общественополезни каузи, а не чрез участието си в политиката да решават лични проблеми.
Dupnicanews.EU
{jcomments off}