- Детайли

Фирма, собственост на семейството на общински служител, нае първия етаж от Околийската къща, където доскоро се помещаваше заведение. “Персима 62” ЕООД, която стопанисва пицария в кв. “Бешика”, е била единственият кандидат на провелия се търг в общината. Семейството на шефа на Контролното звено в кметската администрация и активист на Сдружение “Патриоти – Дупница” Ивайло Терзиев ще плаща 10 години по 522,59 лева без ДДС месечен наем за помещението с обща площ 118 кв. м. Управителят Даниела Тодорова не пожела да отговори какви са намеренията на фирмата за бъдещата й дейност в Околийската къща, която е архитектурен паметник на културата и историческа забележителност в Дупница. На втория етаж на къщата се помещава Градската художествена галерия. От общината не са поставени специални условия към наемателя, но в обявлението за търга е записано, че предназначението на сградата е за култура и изкуство.
Dupnicanews.EU
{jcomments off}
- Детайли

Окръжният съд в Кюстендил потвърди глобата, наложена от Държавната агенция за финансова инспекция на кмета Методи Чимев, за неправомерно изразходвани преди 2 години близо 80 000 лева от общинската хазна. Санкцията е в размер на 200 лева, а това е втората жалба на градоначалника срещу нея, след като Районният съд в Дупница я потвърди. Финансовите инспектори са констатирали нарушение на Закона за публичните финанси, а именно промяна на предназначението на 79 392 лева, постъпили в общината от такса битови отпадъци. Според Закона за местните данъци и такси, парите на данъкоплатците от т.нар. “такса смет”, трябва да се изразходват единствено за дейности по чистотата и опазване на околната среда. В община Дупница обаче са ги използвали за закупуване на иглолистен дървен материал, винкел, шина, профили, планки, товарен автомобил, пейки, кашпи, препарат за дезакаризация срещу кърлежи, бълхи и комари и др. С тях са заплатени също изработването на дървен подиум за провеждане на конкурс , изработване на клетки за птици в парк “Рила”, изработка и монтаж на парапети и огради над реката, ремонт на пейки и обшивки на барбекюта, извършване на сеч и извоз на опасни дървета, транспорт на пилон, сервизно обслужване на санитарен възел, изработка на рекламни пана за кампания „Дупница помни“, стикери „забранено лепенето“, монтаж и брандиране на рекламните пана. “Засегнатите обществени отношения са значими, преценени в контекста на основната цел, гарантирана със Закона за публичните финанси, за финансова дисциплина при разходването на публични средства”, се казва в решението на Кюстендилския окръжен съд, което е окончателно.
Dupnicanews.EU
{jcomments off}
- Детайли

16 дупничани, участвали в неделния протест на главен път-Е79, ще бъдат наказани от МВР, съобщиха от пресцентъра на полицията, като отказаха да съобщят имената на санкционираните. 8 от актовете са по Закона за МВР – за неизпълнение на полицейско разпореждане, а именно за освобождаване на пътното платно. Глобата е до 500 лева. 8 са и предупредителните протоколи, издадени на протестиращи в Дупница. Заявен е бил протест на входа на града, без да се конкретизира мястото. Той се е провел на площад “Барикадите”, а впоследствие е прераснал в затваряне на главен път Е-79, уточниха от МВР – Кюстендил. В областния град двама протестиращи са получили актове по Закона за личните документи.
Dupnicanews.EU
{jcomments off}
- Детайли

БСП ще представи проекта “Визия за България” на 19 ноември, понеделник, в Дупница. Срещата е насрочена за 18ч. в хотел “Рила” и е отворена за дупнишката общественост. В нея ще участват народни представители от парламентарната група на БСП. В същия ден “Визия за България” ще бъде представена от 12ч. в кметството в Трекляно, от 16ч. В читалището в Бобошево и от 17,30 ч. в читалище “Просветен лъч” - Сапарева баня.
Dupnicanews.EU
{jcomments off}
- Детайли

Месец и половина преди Коледа, празничната украса вече е монтирана на площад “Свобода” в Дупница. Декоративните светещи елементи са поставени на сцената в средата на фонтаните, която се използва като площадка за игра от много деца. Достъпът до мястото е ограничен с метални заграждения с надпис “Внимание! Високо напрежение. Опасно за живота”. Все още не е ясно каква е концепцията на общината за празничния облик на центъра, дали ще инвестира в нова коледна украса или ще използва миналогодишната. Дупничани се шегуват, че въпреки ежедневните проблеми с разкопаните улици и липсата на вода, от общината поне са се погрижили за празничното им настроение.
Dupnicanews.EU
{jcomments off}