- Детайли

Съчетанието от безводие и високи сметки към “В и К” заведе в кабинета на зам.-кмета Крум Милев днес жители на дупнишкото село Крайници. В срещата са участвали още кметът на Крайници Марияна Димитрова и общинският съветник Спас Андреев от “Народен съюз”. Поради неизвестна причина, живеещите на улиците “Васко Манолов”, “8 март” и “Трети гвардейски полк” са били на почти постоянен воден режим през юли и август. Най-горещите летни месеци над 50 семейства от селото са изкарали без вода, а опитите им да накарат служителите на водното дружество да си свършат работата останали без успех. Едва преди няколко дни екип на “В и К” е установил запушване на тройно водопроводно отклонение, което било отстранено и водата в чешмите потекла. Хората от село Крайници са споделили със зам.-кмета Милев, че въпреки безводието, сметките им за вода през юли и август били значително завишени. Те са поискали съдействието му в установяването на контакт с управителя на общинското водно дружество Илия Илиев, от когото очакват извинение, проверка на водомерите и корекция на отчетените количества вода.
Dupnicanews.EU
{jcomments off}
- Детайли

Обединение “Дупница 2018 ДЗЗД” е единственият кандидат за чакания от месеци ремонт на улиците “Кокиче” и “Димчо Дебелянов”. В него влизат кюстендилската фирма “Руен холдинг” и пернишката “Инфраконструкт”. След покана за пряко договаряне, те са представили в община Дупница оферта на стойност 62 304 лв. без ДДС за рехабилитация на 250 метра от ул. “Димчо Дебелянов”, която се намира в квартал “Подина”. Предложението им за 90 метра от ул. “Кокиче” /в района на Градската градина/ е за 36 774 лева без ДДС. Участъците от двете улици са с подменен от “В и К” водопрод оше през пролетта. Оттогава настилките са с огромни дупки и почти невъзможни за преминаване с автомобил. Няколко опита да избере изпълнител на ремонта прави община Дупница, а при последния покани за пряко договаряне дупнишката фирма “Мегаинвест”. Тя стана известна с участие в консорциума, ремонтирал пътя край Своге, където при тежка катастрофа загинаха 17 души. Фирмата обаче се отказа от участие в процедурата, тъй като стойността на поръчката била ниска. По предложение на началника на Строителния отдел Иван Бельов и с решение на Общинския съвет сумата от близо 90 000 лева за двете улици бе увеличена с още 67 000 лева. Заданието включва цялостно преасфалтиране на посочените участъци, както и изграждане на тротоари и бордюри. Предстои комисия от община Дупница да разгледа документите на кандидата и да сключи договор за изпълнение.
Dupnicanews.EU
{jcomments off}
- Детайли

50 първокласници, разпределени в две паралелки, влязоха днес в класните стаи на дупнишкото ОУ “Неофит Рилски”. Посрещнаха ги учителките Елка Иванова и Цветана Ранова. Празнично облечени и развълнувани, навръх християнския празник Вяра, Надежда иЛюбов, най-малките ученици бяха в центъра на вниманието на училищното тържество. То започна с химна на България и вдигане на националния трибагреник, след което бе посрещнато и знамето на училището. С емоционално слово, 520-те си възпитаници поздрави директорът Бистра Стойкова. “Ние сме една силна и целеустремена общност от ученици, родители и учители, обединени от обща цел – бъдещето на България. Тук сред нас, пременени и толкова красиви, са най-малките ученици! Добре дошли, скъпи първокласници! Запомнете този ден като неповторим празник! Бъдете упорити, целеустремени, трудолюбиви, вярвайте на учителите си и тогава и най-трудните уроци няма да бъдат страшни. Ние ще ви открием един нов,неподозиран и вълнуващ свят, в който вие ще бъдете пътешественици, откриватели, артисти, художници...Наш дълг е да ви възпитаме като добри хора и истински българи!”, каза Бистра Стойкова. С приветствени думи тя се обърна към преподавателите и родителите, като им пожела да водят заедно децата по пътя към успеха.

Учениците аплодираха талантливите изпълнения на седмокласничките Михаела, Виолина и Ивайла, на вокалната група и на фолклорната школа към училището. Баща на първокласник честити първия учебен ден от името на родителите, а най-много аплодисменти получиха първокласниците, които рецитираха стихотворения за училището. Поздравителен адрес от името на кмета на Дупница прочете зам.-кметът по европроектите Красимир Георгиев. Той поздрави учениците и учителите и изтъкна, че скоро те ще се радват на новата си придобивка – модерен физкултурен салон, който ще бъде построен с европейски средства. Георгиев не спести комплименти за Бистра Стойкова, като подчерта нейната борбеност и упоритост и й пожела “да продължава да къса нервите на общината”, защото само така нещата в ОУ “Неофит Рилски” ще се случват по най-добрия начин. Според традицията, 50-те най-малки ученици прекрачиха училищния праг, след като преминаха през огромна шестица – символ на успеха, който ще ги съпътства през цялата учебна година.





Dupnicanews.EU
{jcomments off}
- Детайли

29,1 тона отпадъци са събрани от дупничани в кампанията «Да изчистим България заедно», която се проведе на 15 септември. В нея са се включили 748 доброволци от града и селата, информираха от пресцентъра на община Дупница. Почистени са дворовете и околните пространства в детските градини и училищата, обществени площи и градинки в жилищните квартали. Доброволците са разчистили три нерегламентирани сметища – в местността Злево, на ул. «Джерман» и край село Самораново. Събрани са отпадъците и от няколко незаконни сметища в останалите села.
Dupnicanews.EU
{jcomments off}
- Детайли

Скъпи ученици,
Днес вие се връщате в класните стаи след вълнуващата и вероятно незабравима лятна ваканция. Нека новата учебна година бъде пълна с приятни и полезни мигове, споделени с приятели, с нови цели и нови хоризонти! Вървете смело напред по пътя на науката, защото във вашите ръце е бъдещето! Специалните ми поздрави са към първокласниците, които за първи път прекрачват прага на училището! Сигурно ще помните този ден през целия си живот. Бъдете здрави, усмихнати и весели, следвайте учителите си с уважение, защото те ще ви водят за ръка към просветата и духовността! Запазете мечтите си живи, а умовете си - отворени към знанията!
Уважаеми учители! Вие сте истинските пазители на духа и знанието, на които обществото поверява бъдещето си. Желая ви ползотворна, спокойна и успешна учебна година! Бъдете здрави и дерзайте!
На добър час!
Емил Гущеров
Председател на Общински съвет - Дупница
{jcomments off}