До края на юни 2012 г. дружество “Дупница регистър имоти”, което трябваше да изготви електронен регистър на имотите не е предоставило на Община Дупница очакваната база данни, съобщи председателят на местния парламент Ивайло Константинов. По думите му от страна на “Дупница регистър имоти” не е изпълнен нито един от ангажиментите към кметството. Софийската адвокатска кантора, с която Общината има договор за правно обслужване проучва възможностите местната управа да си върне апортираните от Общината шест апетитни имота в района на Самоковско шосе и в местността “Байрактарица”, обясни Константинов. Терените станаха собственост на съдружника на Общината в дружество “Дупница регистър имоти”, след като на практика “Панел груп” ги купи сама от себе си. Припомняме, че чрез сделка, извършена през 2011 г. собственик на бившите общински имоти става “Панел груп инвестмънт”, регистрирана във Великобритария, която ги закупува от “Дупница регистър имоти” чрез фирмата си “Хърайзън инвестмънт”. Председателят на Общински съвет-Дупница определи като изключително сложен казусът с американската компания “Панел груп”. Спрямо фирмата Община Дупница бе подала сигнал в прокуратурата. Преписката бе приключена с отказ за образуване на досъдебно производство, след като обвинителите счетоха, че единственото нарушение административно, и касае учредяването на съвместното дружество “Дупница регистър имоти”. Междувременно дружеството освободи ползваните помещения в сградата на ГУМ-Дупница, а указателните табели на първия етаж и на входа на офиса са премахнати.

Димитринка Симеонова

    1.  

 

Собствена автовишка смята да придобие Община Дупница. Предложението за заделяне на 40 000 лв. от общинския бюджет е внесено до Общински съвет от зам.-кметът Крум Милев, заместващ градоначалника Чимев, който е в болничен. Пред съветниците местната управа се аргументира, че закупуването на автовишката ще доведе до намаляване разходите по дейности, свързани с поддържане на уличното осветление, светофарните уредби, озеленяването и монтирането на празнична украса в града. За същата дейност само през миналата година са били похарчени 42 012 лв., платени на външна фирма за ползване на автовишка.

Димитринка Симеонова

Подписка в защита авторитета на общинската болница организират работещите там медици. Реакцията е провокирана от „атаките от общинската власт”, се казва в документа, разпространен във всички отделения. Лекари и медицински персонал заявяват мнението си, след като в последните дни нашумя скандала с уличения в употреба на алкохол по време на работа д-р Атанас Дамов. Те недоволстват от публичните изявления на председателя на Общинския съвет Ивайло Константинов, като цитират израза „трябва да режем до здраво”. Според тях метафората навежда на мисълта, че става въпрос "за гнойно или раково образувание" и задават въпроса „ дали пациента ще оцелее”. „Непредпазливи изказвания и непремислени мерки ще доведат до напускане на част от персонала, а това – до затваряне на болницата”, категорични са медиците. Подписката ще бъде връчена на управителя на болницата д-р Любомир Таушански и на общинското ръководство.

Dupnicanews.EU

Поздравления и подаръци за днешния Ден на родилната помощ връчи зам.-кметът Крум Милев на акушерки и лекари от двете болници в Дупница. Завеждащият родилно отделение в общинската болница д-р Дима Зантина прие букет, питка и поздравителен адрес от градоначалника. Днешният Бабинден в отделението празнуват 13 акушерки, които се грижат за 4-те новородени в последните дни. Младата майка Мария Димкина изпълни ритуала по измиване ръцете на доктора, довел на бял свят дъщеричката й Алекса. Екипът на зам.-кмета Милев занесе подаръци по случай празника и в частната болница. От името на 16-те си колеги ги прие завеждащата акушерка Теменужка Панева. Поздравителен адрес от кмета Методи Чимев прочете директорът на ГРАО в кметството Драгостина Мутафчиева.


Изабелла Соколова

 

Пистолет “Макаров” и няколко бутилки алкохол са били откраднати от къща в дупнишкото село Самораново, съобщиха от полицията. Крадецът е проникнал в жилището чрез взлом. От стопански двор в местността Дренски рид пък са били откраднати 6 коня. По двата случая са образувани досъдебни производства.

Dupnicanews.EU