8 са одобрените кандидати за управител на Дневния център за възрастни хора в Дупница, изграден по ОП “Развитие на човешките ресурси”. Те трябваше да имат висше образование в по икономика или социални дейности, като професионален опит не се изисква. Допуснати до събеседване са Надя Борисова, Моника Нешева, Анита Бедникова – Христова, Надя Коларова, Красимира Токева, Диана Кирилова, Първолета Василева. За ръководното място ще се бори и назначената за кратко като управител на закритата вече Общинска счетоводна къща Елисавета Симеонова. Тя остана на поста едва месец и подаде оставка. Двама кандидати не са допуснати до събеседване, тъй като нямат необходимата специалност. Шестима души ще се надпреварват за мястото на социален работник, а други петима не са одобрени при подбора по документи. За психолог ще бъдат препитвани съшо шестима, а за трудотерапевт кандидатите са 8. 5 души кандидатстват за 1 място на арттерапевт, 4-ма са кандитатите за медицинска сестра и 3-ма за рехабилитатор. За 5 свободни места за санитари ще се борят 15 души, а 6-ма не са допуснати до събеседване, тъй като не са приложили документ зазавършено образование. Събеседването с одобрените кандидати ще се проведе на 10 август в общината.

 

Dupnicanews.EU

В джоба на Данаил Божилов от Дупница, който бе намерен мъртъв в сряда в пловдивски парк, е открито предсмъртно писмо, съобщава trafficnews.bg. Като източник на информация се посочва ръководител на полицията в Пловдив. Полицаите намерили писмото при повторен оглед на местопроизшествието. В него било записано, че основната причина за самоубийството са финансови проблеми. Пистолетът, с който е стреляно в гърдите на Данаил, все още се издирва. Полицията продължава проучването на записи от видеокамери в района на парка и събирането на допълнителна информация.

 

Dupnicanews.EU

На сцената на Драматичния театър “Невена Коканова” завърши ваканционната програма на община Дупница “Активно лято”. Децата се изявиха като актьори с помощта на актрисата Василка Сумева, заедно с която подготвиха пиеса, посветена на пролетта. Те се запознаха с етапите на подготовка за спектакъл, разгледаха сцената, декорите и гримьорните. В рамките на месец юли, ученици от основния курс в Дупница участваха в различни занимания, организирани от Местната комисия за борба с противоообществените прояви на малолетни и непълнолетни. Те са забавляваха с арт техники, уроци по китара, модерни и народни танци, фотография, волейбол и др. Във ваканционната програма се включиха над 70 деца от общината. Всяко от тях на финала получи грамота и снимка за спомен.

 

Dupnicanews.EU

 

 

Дупнишки младежи посетиха днес Народното събрание, по покана на депутата от ГЕРБ Ивайло Константинов. Те са представители на младежката структура на партията в община Дупница. Посрещна ги и другият народен представител от политическата сила в Кюстендилска област - Кирил Калфин. В последния ден от работата на парламента, младежите посетиха пленарната зала и имаха възможност да изслушат част от парламентарния контрол. С Ивайло Константинов те обсъдиха приетите в последно време по-важни законови промени, какво предстои да се случи на държавно ниво, както и актуални политически теми. "Изключително съм доволен, че виждам в младите такъв хъс за работа, както и заинтересованост от политическия живот в държавата. Поздравявам ги за полезните инициативи, които реализират на местно ниво, и за пореден път подчертавам, че разчитаме много на тях", посочи Константинов. В края на визитата, младите хора се срещнаха и със зам.-председателя на партията и председател на ПГ на ГЕРБ Цветан Цветанов. Той ги поздрави за активността и им пожела да продължават да бъдат все така мотивирани да работят за положителното развитие на страната.

 

 

Dupnicanews.EU

 

 

 

 

 

{jcomments off}

Срокът на разследването за безстопанственост в общинската болница в Дупница е удължен с два месеца, съобщиха от Окръжна прокуратура – Кюстендил. Досъдебното производство се води от Окръжното следствие срещу длъжностно лице от болницата, което не е положило достатъчно грижи за стопанисването и запазването на повереното му имущество и от това са последвали значителни щети за лечебното заведение. Първоначалният срок на разследването изтече преди дни, а удължаването е по искане на наблюдаващия прокурор Костадин Босачки. То бе образувано, след като Районна прокуратура – Дупница се самосезира по публикации в медиите относно съмнения за злоупотреби в общинската болница, по време на управленския мандат на Росен Тимчев. Поради сложността му, досъдебното производство е поверено на Окръжното следствие. Все още не е насрочено и другото дело срещу Росен Тимчев, което Районната прокуратура образува срещу него за упражняване на професия без съответната правоспособност и за съставяне на неистински официален документ, а именно – фалшива диплома за висше образование.

 

Dupnicanews.EU