Близо 38 000 лева са предвидени по т.нар. мерки за публичност по проекта за Интегриран градски транспорт, на стойност около 7 милиона лева. Поръчката е разделена на 2 обособени позиции. Първата е за изработване на календари, дипляни и бележници, на стойност 2 730 лева. Тя е запазена за предприятия или кооперации на хора с увреждания и за нея няма кандидати. Втората позиция е за организиране на събития, публикации, изработване на табела, билборд, интернет банер и рекламни материали, на обща стойност 34 932 лева. За нея кандидатстват 4 фирми, съобщиха от пресцентъра на общината. Ценовата оферта на "Инфо Трейнинг" ООД-Русе е за 19 653 лв, "Струма" ЕООД - 22 103,54 лв, Агенция "Про Уей" - 27 949 лв и "Атера" ООД - 29 110 лв. Възлага се организирането на две пресконференции с не по-малко от 30 участници, организиране и провеждане на официални церемонии “първа копка” и “ откриване на обекта”, публикуване на 4 съобщения в регионални медии, изработване на банер и страница в интернет, 2 билборда, информационни табели, стикери за превозни средства и автобусни спирки, както и по 250 броя брандирани химикалки, флашки, чадъри, торбички, ключодържатели, чаши и тениски. Конкурса комисия с председател зам.-кмета Крум Милев ще избере изпълнителя.

 

Dupnicanews.EU

 

Няколко сигнала за по-малко от час са подадени днес в РУ Дупница от местни бизнесмени. Те съобщават, че са получили обаждания по мобилните си телефони от името на началника на управлението в града, с молба за съдействие и предоставяне на пари. "Напомняме на гражданите, че всяко обаждане, свързано с искане на пари, е измама. Препоръчваме: не давайте пари, от когото и да са поискани по телефона. Знайте, че полицията НЕ ИСКА ПО ТЕЛЕФОНА нито пари, нито друго съдействие. Звънете на тел. 112 при подобни обаждания. Всеки друг телефонен номер, съобщен ви при полученото обаждане, е неистински!", предупреждават от полицията.

 

Dupnicanews.EU

Роднини, близки и колеги почетоха днес паметта за загиналите преди 18 години служители на МВР при пожар, възникнал в Централните взривни складове на мини Бобов дол. Тогава, изпълнявайки служебния си дълг, смъртта си намериха пожарникарите младши лейтенант Иван Факирски( 32 г.), младши лейтенант Ивайло Парасков (32г.) и полицаите капитан Крум Зарев (30г.), младши лейтенант Ивайло Иванов (26г.), младши лейтенант Венцислав Георгиев (27г.), младши лейтенант Бисер Калистратов (25г.). Пред паметника им венци и цветя положиха заместник-министърът на МВР Стефан Балабанов, директорът на ГДПБЗН главен комисар Николай Николов, старши комисар Елиан Стамболийски – директор на ОДМВР – Кюстендил, комисар Светослав Георгиев – директор на РДПБЗН – Кюстендил, кметът на Бобов дол Елза Величкова, колеги, синдикални организации, родители, деца и съпруги на загиналите служители. Припомняме, че съдебният процес за смъртта на шестимата млади мъже продължи повече от 10 години, като собственикът на складовете и директорът на мините бяха оневинени.

 

Dupnicanews.EU

Две кражби на автомобили са заявени вчера в РУ Дупница. Единият – „Фиат Панда“, е бил паркиран пред дома на собственика в жк „Бистрица“. След подадения сигнал полицаите предприели незабавни издирвателни действия, автомобилът е намерен изоставен в района на града. Извършителят на кражбата е установен – 19-годишният Н.К. Той е задържан с полицейска заповед за 24 ч. Другият автомобил – „Ленд Ровер“, е откраднат от село Делян. По данни на собственика кражбата е извършена за времето от 22.30 ч на 3 септември до 8.20 ч. на 4 септември.

 

Dupnicanews.EU

Притеснение за работните си места и бъдещето на мините в Бобов дол са споделили  граждани в приемния ден на народния представител д-р Иван Ибришимов. “Проблемът със закриването на рудници и съкращаването на все повече работници продължава да бъде сред най-наболелите за региона. Отправил съм въпрос от парламентарната трибуна към министъра на икономиката преди лятната ваканция на Народното събрание и все още очаквам отговор, а именно има ли целенасочена държавна политика за насърчаване на инвестициите в райони като Бобов дол, където населението разчита за прехраната си предимно на въгледобива”, каза д-р Ибришимов. Дупничани са изказали и недоволството си от изключително лошото състояние на пътната инфраструктрура и най-вече от занижения контрол от страна на общината върху дейността на фирмите, ангажирани с ремонтите и полагането на подземни комуникации, които не възстановяват качествено пътната настилка и тротоарите. Свободно пуснати коне по детските площадки и зелени площи пък продължават да тормозят жители на жк “Бистрица”, въпреки многобройните сигнали, подавани до местната управа. “Поех ангажимент да инциирам среща с кмета Методи Чимев, на която да обсъдим възможностите за решаване на поставените от съгражданите ни проблеми”, коментира депутатът от БСП д-р Иван Ибришимов.

 

 

Dupnicanews.EU

 

 

 

 

 

{jcomments off}