- Детайли

Волейболистката Елица Василева спечели приза „Спортист на 2011година” за Дупница. Второто място е за волейболиста Цветан Соколов, който се състезава в италианския волейболен клуб Тренто. На днешната церемония, органзирана от Обединен споретн клуб „Марек” и община Дупница, двамата призьори не присъстваха. Купите от кмета Методи Чимев получи от тяхно име собственикът на волейболен клуб „Марек Юн ион Ивкони” и председател на Общинския съвет в Ивайло Константинов. На трето място в класацията е Венеция Велинова от клуба по Кик – бокс. Тя завоюва второ място в Световното първенство девойки старша възраст, категория до 56 кг. Още седем състезатели получиха грамоти в категорията „Спортист на годината”. Предпоследен в надпреварата е таекуондистът Красимир Томанов, който по думите на водещия церемонията Радосл ав Янкулов, единствен от Дупница е спечелил квота за олимпийските игри в Лондон. В категория треньор на годината на първо място бе класиран Найден Найденов – наставник на волейболния тим Марек Юнион Ивкони. На второ място е Юлияна Стойкова – бадминтон, а на трето – Любомир Танчев – тенис на маса. „Марек Юнион Ивкони” спечели първото място в категорията "отбор на годината". На второ място е бейзболен клуб "Девълс" и на трето – "Марек дигеста спорт" – тенис на маса. Мениджър на годината стана Петър Арбов. Бяха присъдени награди и за нови спортни клубове и млади таланти.
Dupnicanews.EU
- Детайли

Дупница отбелязва днес 134 години от освобождението на града от турско робство. Кметът Методи Чимев, председателят на общински съвет Ивайло Константинов, представители на Историческия музей в града и общественици, ще поднесат венци в 11ч. пред паметника на Левски, в знак на признателност, към загиналите за освобождението на Дупница. Цветя ще бъдат поставени и на паметната плоча на майор Орлински. Преди 134-ри години на тази дата, дупничани посрещат отряда на майор Орлински, на горния мост в началото на града. Отбелязваме датата на 14-ти януари, по нов стил, както е възприето да се честват датите от Руско-турската освободителна война.
Dupnicanews.EU
- Детайли

Сделката с „Панел груп” е полезна за общината, смятат временно изпълняващият длъжността председател на БСП в Дупница Станислав Павлов и неговият заместник Асен Башленски. Двамата общински съветници бяха сред приветстващите съвместното дружество с американската компания, учредено в началото на предишния кметски мандат. Според Асен Башленски, в сделката няма нищо притеснително, а ползата за общината се изразява във факта, че след създаването на електронен кадастър, цените на имотите ще се повишат значително. Той подчерта още, че американският инвестиционен фонд, който стои зад „Панел груп” ще привлече инвеститори в общината, както и че кметството ще плати само 1 евро, за да изкупи дела на съдружниците си. Лидерът на социалистите Станислав Павлов пък твърди, че продадените общински имоти са пет, а не шест, въпреки че справка в имотния регистър доказа точният брой на терените. Партийното ръководство на БСП ще изчака да се уточнят детайлите по сделката, на предстоящото заседание на Икономическата комисия към Общинския съвет и тогава ще обяви позицията си.
Изабелла Соколова
- Детайли

С фотоизложба “Ромски празници – история и съвременност”, подредена на партера в кметството, посрещат днес дупнишките роми Нова година. Снимките, които са част от личните архиви на местни ромски семейства, показват как предците им са отбелязвали своите празници. Фотообективите са запечатали моменти както от традиционните празници, така и сватби, абитуриентски балове и войнишки изпращания, разказа специалистът по етническите въпроси в общината Цецка Михайлова. От 17ч. в Спортната зала започва празничен концерт, с участието на ромския театър и оркестър.Ромите ще посрещнат Банго Васил и с конкурс за автентични ромски песни, изпълнени от местни таланти.
Dupnicanews.EU
- Детайли

Двама кюстендилци и техен приятел от Перник са задържани от дупнишки полицаи в момент на извършване на кражба на дизелово гориво, съобщиха от пресцентъра на полицията. През изминалата нощ те спрели белия си мерцедес край паркиран товарен автомобил в Дупница, разбили ключалката на резервоара и започнали директно да преливат гориво в мерцедеса. Успели да източат до момента на залавянето им 80 литра. Перничанинът е на 26 г., кюстендилците са на възраст 30 и 17 години, по-големият от тях е осигурил автомобила от свой познат, “за да се поразходят”. Тримата мъже ще останат в полицейския арест в Дупница 24 ч. Работата по установяването на тяхна съпричастност и към други противозаконни деяния продължава.
Dupnicanews.EU