Две от дупнишките таксиметрови фирми увеличиха цената за километър пробег с 10 стотинки. 65 стотинки на километър е вече дневната тарифа и 75 – нощната. Първоначалната такса остава 60 стотинки. Причината за поскъпването е скокът в цената на бензина, обясни собственикът им Пламен Миланов. Той не скри, че обмисля и увеличение на таксата за станция, която му заплащат собствениците на колите, но точният й размер ще бъде определен след разговори с тях. Миланов коментира още, че увеличението няма да намали загубите от високите цени на горивата, а ще има по-скоро социален ефект за шофьорите, които едва изхранвали семействата си. Според него за да се компенсира скокът на бензина, цената на километър пробег трябва да стане поне 1,50 лв., което на този етап е немислимо. С увеличението, което е факт от днес, всички таксита в Дупница вече возят клиентите си на една и съща цена.

Изабелла Соколова

 

Изгорелият тази сутрин автомобил Фолскваген Голф 4 е собственост на началник „Кадри“ в Бобовдолския затвор Гергана Николова, научи Dupnicanews.EU. Колата била ползвана от нейния син Александър, който я паркирал снощи пред блок 54 в ж.к. „Бистрица“. На този етап доказателства, сочещи към умишлен палеж почти липсват. Най-вероятно автомобилът е пламнал именно, след като се възпламенил един от трите контейнера за разделно събиране на отпадъци. След избухването му искра прехвръкнала върху возилото, което по-късно бе напълно опожарено.


Само за 15 минути огънят превърна във въглен, както колата, така и трите контейнера. Този, от който е тръгнал пожарът пък още снощи бил забелязан да дими, твърдят хора от квартала. За жалост обаче никой не загасил огъня в съда за смет. Шофьорът пък изобщо не забелязал опасността. От пресцентъра на полицията засега се въздържат с подробности за инцидента, тъй ката разследването не е приключило. Сигналът на телефон 112 е подаден в 5,28 часа.

Димитринка Сименова

 

Упражняването на контрол за недопускане на пожари в земеделските масиви ще бъде едно от задълженията на полските пазачи, назначени от община Дупница. Те ще подават и информация на полицията и пожарната за възникнали вече пожари, вследствие на човешка небрежност, които са особено често явление в последния месец. Превантивните мерки са обсъдени на среща между ръководството на община Дупница и на местното РПУ, съобщиха от пресцентъра на кметството. Целта й бе подобряване на координацията между институциите и наетите лица, извършващи полска охрана, с оглед опазване на селскостопанската продукция. Полските пазачи ще съставят констативни протоколи за установените от тях нарушения, на базата на които ще бъдат налагани санкции от кметството. Особен акцент на срещата бе поставен върху опазването на лозовите насаждения. Допълнителни патрулни екипи дежурят за опазването на реколтата в селата от 20 до 4ч., информира началникът на РПУ – Дупница Борислав Динев.

Изабелла Соколова

 

Фолксваген Голф 4 изгоря тази нощ в ж.к. “Бистрица” в Дупница, минути след като взриви, като бомба, контейнер за разделно събиране на смет. Инцидентът стана около 5,30 часа зад блок 54 в квартала. Колата, паркирана зад три пластмасови контейнера, е с кюстендилска регистрация, но собственикът й все още се уточнява. Пожарът бе потушен от екип на РЗПБЗН, след сигнал на телефон 112, подаден от съседи. По всяка вероятност пожарът е умишлен. Пострадали няма. Припомняме, че само преди два дни на улица “Патриарх Евтимий” изгоря “Пежо”.

Димитринка Симеонова



Нов пожар пламна в землището на дупнишкото село Тополница. Вече повече от час четири противопожарни екипа се борят с огъня. Засегнати са около 100 декара сухи треви и храсти. В гасенето се включиха и доброволци, а към момента огънят е почти овладян, съобщи началникът на местната пожарна Атанас Атанасов. Пожарът е в близост до мястото, където само преди няколко дни бяха изпепелени близо 5 хиляди декара сухи треви и част от горски масив. Причина за огнената стихия тогава станаха искри от преминаващи влакове по линията София-Кулата.

Dupnicanews.EU