Отборът на Рила победи Яхиново в мач от 7-мия кръг на Регионална група “Рила”, проведен в късния следобед пред около 100-ина любители на футбола на стадиона в планинския град. Двубоят завърши с категоричното 3:0 в полза на домакините от рилския ФК “Мусала”, който се изкачи напред в класирането, в което досега заемаше седма позиция. Първото полувреме завърши без отбелязан гол. Във второто точни попадения във вратата на “Славия”-Яхиново, футболистите на Рила направиха в 60-ата, 75-ата и 80-ата минути. За рилчани главният съдия Георги Караколев показа два жълти картона. За сметка на това футболистите на Яхиново приключиха мача без картони. Те влязоха в мача с трудности в окомплектоването на състава, тъй като част от играчите претърпяха контузии в предишни срещи. В другите мачове от деня, отборите на Овчарци и Бистрица завършиха 2:1, а Джерман и Бобошево си поделиха по една точка, приключвайки мача с резултат 5:5. Поради ангажираност на отбора на Сапарево, предвиденият за днес мач с Крайници се отложи. Тази седмица, футболистите на “Марек 2010” почиват.