Приятели и колеги на Лазар Ильов се събраха в Художествената галерия в Дупница за представянето на новата му книга “Шарени времена”. В неформален и приятен разговор, от страниците й възкръсна стара Дупница – със знаковите и до днес места, градските чешити, духовата музика, местния феномен “движението” по главната улица.

С колоротния и шеговит разказ читателите се потапят в атмосферата на града отпреди 50-60 години чрез личните спомени на автора – късчета от историята на Дупница. Книгата съдържа и някои от стихотворенията на Лазар Ильов, както и негови публистични текстове, наречени самоиронично “проповеди”. Тя бе представена накратко от зам.-кмета Валентина Караганова, която благодари на автора за съпреживените истории, пожела му здраве и още много творби. Прочетен бе и поздравителен адрес от кмета Първан Дангов.

Книгата препоръча председателят на Общинския съвет Костадин Костадинов, който сподели, че е приятел с автора от 10 години, познава добре творчеството му и че е прочел “Шарени времена” с удоволствие и на един дъх.

“Исках чрез тази книга читателите да почувстват духа на Дупница, която беше горд град, със самочувствие и настроение. Много от нещата, които описвам, тогава ни обединяваха, а сега това липсва”, сподели с присъстващите Лазар Ильов. Книгата може да бъде намерена в книжарница “Светлина”, тя е дарена от автора и вече е достъпна за дупничани и в библиотеката към читалище “Зора”.

 

 

Dupnicanews.EU