60 000 лева ще преведе спешно Община Дупница на местното водно дружество за неизплатени възнаграждения на служителите, стана ясно на пресконференция на кмета Първан Дангов днес. “Избран съм за кмет от БСП и съзнавам отговорността към тези, които са ме избрали. Няма да бъда управленецът, който лесно ще похарчи това политическо доверие. Ясно казвам, че БСП сама не би могла да спечели изборите. Ние знаем, че имаме четирима съветници в ОБС и ще търсим начина да формираме работещо мнозинство, но не на всяка цена. Току-що имах среща с около 20 служители на ВиК – Дупница, предимно инкасатори и бях неприятно изненадан с цитиране името на сегашния председател kа Общинския съвет, който всеки ден е бил в дружеството и формира бъдещата управленска политика и действия на новоизбрания управител на ВиК Васил Милушев.

Служителите ме информираха, че положението вместо да се стабилизира, се влошава и попитаха за своите работни заплати, които не получават. С изненада разбрах, че новият управител си е позволил да плаща сметки на дружеството, които така или иначе дължи, а не приоритетно работни заплати. Ще имам отделен разговор с него. Днес ще направим едно споразумение между нашия счетоводен отдел и управителя за превеждането на 60 000 лева на ВиК, които ще се предназначени само за работни заплати”, каза кметът Първан Дангов.

   Той добави още, че е получил докладни от петима директори на детски градини и ясли, че през изминалата седмица фирмата – доставчик на хранителни продукти не е изпълнявала ангажимента си, при положение, че детските градини нямат задължения към нея. “В момента сме изнудвани от въпросната фирма. Дали тя не е свързана с един от бившите заместници, който формираше по свой образ и подобие социалната политика, награждаваше учители на 24 май и дали изборът на тази фирма не е свързан с поста на зам.-кмет в предишния мандат? Разпоредил съм днес да бъде направена спешна проверка на всички фактури, които са постъпвали за плащане в общината до идването ми като кмет, да се направи анализ на плащанията и ако имаме задължения, да ги платим. Но не знам на какво се дължи неистовото желание на някого да извива ръцете на кмет чрез децата, които се използват като разменна монета. Така няма да стане, нито крачка назад от принципите ми на управление няма да направя. До понеделник ще имам решение, очевидно добронамереният начин на действие не работи. Няма да позволя някой да ме поставя до стената и да ми говори ултимативно”, заяви кметът на Дупница Първан Дангов.

 

 

Dupnicanews.EU

 

 

Dupnicanews.EU